چه اتفاقی می افتد هنگامی که شما دچار حمله قلبی می شوید و چه کاری می توانید انجام دهید؟

در قفسه سینه خود احساس درد می کنید. شما شروع به احساس تهوع می کنید. ناگهان احساس سوزن سوزن شدن روی بازوی شما می افتد. وقتی می پرسید که آیا حمله قلبی است یا نه ، وحشت می کنید. و در واقع ، اینها برخی از علائم کلاسیک هستند (علائم در مردان و زنان کمی متفاوت است) ، و در صورت مشاهده آنها باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. سالانه بیش از 700000 آمریکایی دچار حمله قلبی می شوند.

آنچه اتفاق افتاده این است که یکی از شریان های قلب شما مسدود شده است و خونی که معمولاً از طریق آن جریان می یابد و اکسیژن و مواد مغذی را به قسمتی از قلب شما منتقل می کند ، دیگر آنجا نیست. و بدون اکسیژن سلولهای این قسمت از قلب به زودی شروع به مرگ می کنند.

چگونه و چرا حمله قلبی رخ می دهد

بسیاری از مردم تصور می کنند که عروق آنها شبیه لوله های آب در خانه آنها است که گاهی اوقات بهترین دکتر قلب در مشهد هنگامی که “گانک” در آنها ایجاد می شود ، مسدود می شود. اما آنها در واقع کاملاً متفاوت هستند. در شریان های شما ، و به ویژه آنهایی که در قلب شما هستند ، دیواره عروق با خونی که از طریق آنها جریان می یابد تعامل دارد. و از آنجایی که این خون بسیاری از سلولهای زنده مختلف را حمل می کند ، ارتباط و تعامل مداومی بین آنها و سلولهای دیواره قلب شما وجود دارد. به همین دلیل ، این سلول ها در ایجاد حمله قلبی شرکت می کنند.

مهمترین چیزی که باعث حمله قلبی می شود تجمع پلاک در شریان ها است که به آن آترواسکلروز گفته می شود. این تجمع ناگهانی اتفاق نمی افتد. به تدریج در طول سالیان متمادی – معمولاً در چند دهه ، افزایش می یابد. اما در کمال شگفتی ، در بیشتر موارد ، خود پلاک نیست که باعث بیشتر حملات قلبی می شود.

اما چرا این پلاک ایجاد می شود؟ بخشی از دلیل آن التهاب است. همانطور که احتمالاً می دانید ، التهاب زمانی ایجاد می شود که بدن شما آسیب یا جسم خارجی را احساس می کند. بلافاصله برای ترمیم آسیب یا خلاص شدن از شر جسم خارجی کار می کند.

برای درک نقش التهاب در فرآیند ، باید نحوه توزیع کلسترول در بدن را بررسی کنیم. ما معمولاً از آن به عنوان LDL یا HDL کلسترول یاد می کنیم ، اما این حروف اول در واقع به حامل کلسترول اشاره می کنند. (کلسترول به خودی خود در خون حل نمی شود بنابراین به حامل نیاز دارد). اکثر مردم شنیده اند که کلسترول LDL “کلسترول بد” و HDL “کلسترول خوب” است ، اما این دقیقاً درست نیست. هر دو نوع کلسترول در واقع نقش مهمی در بدن شما ایفا می کنند.

مشکل این است که LDL از دیواره عروق شما خارج و خارج می شود. در چگالی کم تعداد کمی از LDL گیر می کند ، اما در غلظت های بالاتر بیشتر و بیشتر شروع به چسبیدن می کند و هرچه غلظت بیشتر باشد تعداد گیر کرده بیشتر است. با نگاهی دقیق به LDL می فهمیم که چرا. اندازه ذرات LDL همه یکسان نیست. برخی بزرگ و برخی کوچک هستند. و این کوچک ها هستند که گیر می کنند. این بدان معناست که ما دوست داریم بیشتر LDL ما “بزرگ باشد. متأسفانه ، ما کنترل چندانی روی این موضوع نداریم.

وقتی تعداد زیادی LDL گیر می کند ، سیستم ایمنی ما آن را خطرناک می داند و سلول های التهابی را برای رفع مشکل می فرستد. اولین سلولهای التهابی که واکنش نشان می دهند مونوسیت نامیده می شوند. آنها در تجمع LDL خود را به دیواره های شریان متصل می کنند و به زودی شروع به تکثیر می کنند. همانطور که رشد می کنند تبدیل به عوامل قوی تری به نام ماکروفاژها می شوند. ماکروفاژها به دنبال ذرات LDL رفته و شروع به بلع آنها می کنند. به زودی آنها آنقدر پر از LDL می شوند که شروع به کف شدن می کنند. در این مرحله آنها را سلولهای فوم می نامند.